بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» بهترین مرورگرهای ویندوز برای خوره های اینترنت

کروم، فایرفاکس و اپرا را باید شناخته‌‌شده‌ترین مرورگرهای ویندوز دانست که تعداد کاربران آن‌ها در سراسر جهان بسیار زیاد است. اگرچه این‌ها بسیار محبوب هستند، اما نمی‌توان یک مورد را در زمینه‌های مختلف بهتر از بقیه دانست.

بهترین مرورگرهای ویندوز برای خوره های اینترنت

مرورگرهای وب در نحوه مدیریت حافظه، سرعت، تعداد افزونه‌های موجود و بسیاری دیگر از فاکتورها با یکدیگر متفاوتند. بهترین گزینه این است که چند مرورگر را بر روی سیستم ویندوزی خود نصب کرده و بسته به موقعیت، یکی از آن‌ها را استفاده کنید.

بهترین مرورگر از نظر مصرف رم : GreenBrowser

احتمالا در جستجوی نام‌هایی مثل فایرفاکس و یا کروم در این بخش بوده‌اید. مرورگر گوگل کروم را به عنوان قاتل رم می‌شناسند که مصرف حافظه بسیار بالایی داشته و برای کاربرانی که با مشکل کمبود ظرفیت حافظه رم مواجه هستند اصلا پیشنهاد نمی‌شود. برای کاهش مصرف رم می‌بایست به سراغ مرورگرهای ویندوزی سبک و کم حجم رفته و به دنبال مرورگرهایی پیشرفته همراه با امکانات و ابزارهای مختلف نگردید.

در بین برترین مرورگرهای ویندوز، گرین را باید بهترین مورد از نظر مصرف رم دانست که با وجود اشغال حافظه رم به میزان بسیار کم و ناچیز، سرعت قابل قبولی دارد.

بهترین مرورگرهای ویندوز برای خوره های اینترنت


مرورگر گرین برخلاف آن چه به نظر می‌رسد، ساده و ابتدایی نیست و ابزارهای قابل توجهی در درون خود دارد، ابزارهایی که در دیگر مرورگرها به منظور استفاده از آن‌ها باید یک افزونه جداگانه را دانلود و نصب کنید.

 بهترین مرورگر از نظر مصرف رم : Microsoft Edge

در کامپیوترهای رومیزی میزان مصرف انرژی اهمیت خاصی ندارد، اما برای کاربرانی که به دنبال نصب مرورگرهای ویندوز بر روی لپ تاپ هستند، کم مصرف بودن مرورگر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. کاربران معمولا به مرورگرهای پیش فرض ویندوز توجهی نمی‌کنند. مایکروسافت با معرفی مرورگر اج تصمیم داشت کاربران بیشتری را به سمت استفاده از مرورگر پیش فرض ویندوز ترغیب کند، اما امروز می‌بینیم تعداد کاربران مایکروسافت اج آن چنان از تعداد کاربران اینترنت اکسپلورر بیشتر نیست.

در هر صورت اگر کاربر دستگاه‌های همراه همچون لپ تاپ و یا تبلت‌های ویندوزی هستید، برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و افزایش دوام باتری باید به مرورگر مایکروسافت اج روی بیاوید. در تست‌های انجام گرفته از ابتدای معرفی مایکروسافت اج، هیچ یک از مرورگرهای ویندوز نتوانستند آن را در زمینه صرفه‌جویی در مصرف انرژی شکست دهند. در مقایسه با اینترنت اکسپلورر، در مایکروسافت اج شاهد برطرف شدن تعداد زیادی از باگ‌های امنیتی و همچنین افزایش کارایی هستیم؛ علاوه بر اینکه ظاهر مرورگر نیز به میزان قابل توجهی زیبا شده است.
 
بهترین مرورگرهای ویندوز برای خوره های اینترنت 

مرورگرهای ویندوز بهتر است تا علاوه بر نصب مرورگرهای ویندوز که در این مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم، از مرورگر پیش‌فرض مایکروسافت اج نیز بیش از پیش استفاده کنید. توصیه ما این است که در زمان استفاده از لپ تاپ و یا تبلت در محیط بیرون، این مرورگر را اجرا کرده و در زمان دسترسی به برق، از دیگر مرورگرهای ویندوز استفاده کنید.
بهترین مرورگر از نظر امنیت : Chrome

بحث امنیت بسیار گسترده بوده و نمی‌توان یک مرورگر را از تمامی لحاظ ایمن دانست. به عنوان نمونه ممکن است یک مرورگر تمرکز خاصی بر روی حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران داشته باشد و مرورگری دیگری عاری از هرگونه باگ امنیتی و رخنه باشد. از نظر ایمنی و عاری بودن از هرگونه باگ و رخنه، مرورگر کروم را باید بهترین گزینه دانست. با استفاده از گوگل کروم نمی‌توان به صورت مخفیانه در محیط وب به گشت و گذار پرداخت، اما در عوض خیال کاربر از لحاظ رخنه‌های امنیتی و نفوذ بدافزارها به سیستم کامپیوتریش راحت است. در زمان تست مرورگرهای ویندوز از نظر قدرت مقابله آن‌ها با حملات سایبری و هک، تنها مرورگری که تاکنون همواره توانسته ایمن و مصون از هک شدن باقی بماند، مرورگر کروم است.
 بهترین مرورگرهای ویندوز برای خوره های اینترنت

مرورگرهای ویندوز مرورگر کروم به خودی خود بسیار ایمن است و نمی‌توان باگ امنیتی در آن پیدا کرد، اما بعد از نصب چندین افزونه جداگانه بر روی آن نمی‌توان مجددا با اطمینان درباره مصونیت آن صحبت کرد. تعداد بی‌شماری افزونه و ابزار خارجی برای کروم وجود دارند و ممکن است با نصب آن‌ها، یک رخنه امنیتی در مرورگر ایجاد کنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از نصب یک افزونه، درباره محبوبیت و تعداد کاربران آن به اندازه کافی جستجو کنید.
 
بهترین مرورگر از نظر سرعت : Slimjet

یکی از مهمترین فاکتورها برای دسته‌بندی بهترین مرورگرهای ویندوز سرعت آن‌ها است. سرعت یک مرورگر در حالت طبیعی به فاکتورهای جانبی زیادی بستگی دارد. به عنوان نمونه باید به تعداد افزونه‌های نصب شده، مشخصات سخت افزاری سیستم کامپیوتری و سرعت اینترنت اشاره کرد. مهمتر از فاکتورهای خارجی، نحوه کار یک مرورگر است. هر مرورگر به شیوه‌ای مختلف یک صفحه وب را پردازش می‌کند، به همین دلیل ممکن است الگوریتم به کار رفته در یک مرورگر بسیار ساده و در دیگری بسیار پیچیده باشد. به عنوان مثال مرورگر کروم در حالت عادی از هرگونه رخنه امنیتی عاری بوده و ابزارهای فوق‌العاده قدرتمندی دارد، اما در عوض، کمی در بارگذاری صفحات وب کند عمل می‌کند.
 
 بهترین مرورگرهای ویندوز برای خوره های اینترنت
مرورگرهای ویندوز اگر زیاد به دنبال ابزارهای جانبی و افزونه نبوده و دیگر فاکتورها همچون ایمنی و میزان مصرف رم و انرژی برایتان اولویت ندارد، بهترین گزینه مرورگر اسلیم جت است. به عنوان یکی از دلایل سرعت بالای این مرورگر باید به توانایی آن در بلاک کردن تبلیغات آزاردهنده اشاره کرد که با بی‌نیاز کردن کاربر از بستن مداوم پنجره‌های تبلیغاتی، سرعت را افزایش می‌دهد. اگرچه میزان مصرف حافظه رم اسلیم جت همچون گرین و میزان مصرف باتری آن همچون مایکروسافت اج نیست، اما در مقایسه با بسیاری از مرورگرهای ویندوز دیگر، مصرف منابع به مراتب کمتری دارد.
 
بهترین مرورگر از نظر اکوسیستم : Chrome

سلطه شرکت گوگل و مخصوصا موتور جستجوی آن بر سراسر دنیای وب بر هیچکس پوشیده نیست. بهترین راه برای بهره بردن از تمامی امکانات اکوسیستم گوگل، استفاده ار مرورگر توسعه یافته به دست همین شرکت است. از طرفی دیگر با ایجاد یک حساب کاربری گوگل، به مجموعه‌ای بی‌نظیر از سرویس‌های مختلف دست پیدا می‌کنید و بهترین راه برای استفاده از این سرویس‌ها، ورود به آن‌ها با استفاده از مرورگر کروم است. نکته مهم دیگری که مرورگر کروم را تبدیل به یک اکوسیستم بسیار بزرگ کرده، رنج عظیم افزونه‌های موجود برای آن است. با نصب مرورگر کروم به سطح گسترده‌ای از ابزارهای مختلف دسترسی خواهید داشت و می‌توانید به این وسیله تبدیل به یک کاربر حرفه‌ای وب شوید. شناخت افزونه‌های کروم و دانلود و نصب آن‌ها بسته به نیاز خود، یک هنر است.
 
 بهترین مرورگرهای ویندوز برای خوره های اینترنت

مرورگرهای ویندوز برای کاربرانی که بین مرورگرهای ویندوز به دنبال ابزاری قوی و حرفه‌ای برای تسلط کامل بر وب می‌گردند، بهترین گزینه کروم است. شرکت‌هایی همچون مایکروسافت در تلاش هستند مرورگرهای ویندوز خود را برای استفاده از افزونه‌های جانبی ارتقا دهند، اما بعید به نظر می‌رسد حداقل تا چند سال آینده مرورگری بتواند جای کروم را در این زمینه بگیرد.
 
بهترین مرورگر از نظر مدیریت تب‌ها : Vivaldi

شما چگونه از مرورگر خود استفاده می‌کنید؟ هدف برخی کاربران تنها گشت و گذار در وب بوده و هدفی جز افزودن به دانش خود و یا دنبال کردن اهداف سرگرم‌کننده ندارند، اما برخی دیگر به دنبال تحقیق و پژوهش با استفاده از بی‌نهایت منابع موجود در وب هستند. این‌چنین کاربران گاهی مجبورند چندین تب را به صورت یکجا باز نگه دارند. مدیریت تب‌ها برخلاف آن چه به نظر می‌رسد کار ساده‌ای نیست. باز گذاشتن تعداد زیادی تب ممکن است به یک باره منابع سیستم شما را بلعیده و سبب کاهش کارایی و سرعت آن شود.

مرورگر ویوالدی روش‌های جالبی را برای مدیریت تب‌ها ارائه می‌کند. یکی از مهمترین ویژگی‌های آن امکان نمایش چندین تب در آن واحد در نمایشگرهای بزرگ است. تمامی این تب‌ها در یک پنجره مرورگر باز شده و کاربر نیازی به جابه‌جایی میان آن‌ها ندارد. در ادامه کاربر می‌تواند هر چند تب مرتبط با یکدیگر را به صورت جداگانه دسته‌بندی کند. امکان مشاهده چند تب با یکدیگر سرعت و کارایی را افزایش می‌دهد، چرا که نیازی نیست کاربر برای مقایسه محتوای صفحات مختلف وب، به صورت مداوم میان آن‌ها جابه‌جا شود.

یکی دیگر از قابلیت‌های مهم مرورگر ویوالدی امکان ذخیره و تغییر نام تب‌های دسته‌بندی شده است تا همه چیز مرتب و تمیز باقی بماند. از دیگر مزایای آن باید به امکان دریافت نوتیفیکیشن از شبکه‌های اجتماعی و یا ایمیل‌ها حین کار با سایر تب‌ها اشاره کرد.

منبع: برترین ها

وبلاگ مهندسی کامپیوتر - commums

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی ثبت کن و دیده شو !! رپورتاژ آگهی ثبت کن و دیده شو !! مشاهده